Bizi Arayın

0(212) 880 8686
0(212) 873 0724

Polikliniğimize Gelin

Cumhuriyet Mh. Atatürk Bl. Beycity AVM No:C/19 D:47 Beylikdüzü İstanbul

E-posta Atın

info@peradent.com

Sağlıklı diş yapısını kazandırıken altın orana (dişler arası matematiksel oran) göre estetik gülüş sağlamayı hedefler.

Güzel bir gülüşe sahip olmak, kişinin anatomik dokuları (diş, diş eti, dudak ve gözler) ile ilgili olduğu kadar kişinin enerjisi ile de ilgilidir. Yani estetik bir gülüşün temeli enerji dolu bir gülüşe dayanır diyebiliriz.

Kişinin özgüvenle dolu dolu gülümsemesi için gelişen teknoloji ve melzeme çeşitliliği  ile birlikte sağlıklı bir o kadar da estetik yüzü yapısına uygun dişler oluşturmayı hedefler.

 

Estetik diş hekimliği uygulamaları

 • Kompozit Dolgu
 • İnlay – Onlay uygulamaları (Seramik veya kompozit)
 • Veneer Kuron uygulaması (Zirconia,
  IPS e.max, Empress )
 • Laminate veneer uygulaması (Yaprak Porselen))
 • Diş beyazlatma tedavisi
 • Diş eti estetiği (Gummy Smile tedavisi)

 

Estetik diş hekimliği uygulamaları hangi ağız ve diş problemleri için uygundur ?

 • Madde kaybı çok olan dişler(kırık, çürük,aşınma sebebi ile)
 • Eksik diş
 • Dişlerin arasında aralık yada çapraşık olması
 • Gummy Smile (Diş eti gülüşü)
 • Malpozisyon problemi
 • Dişlerin yeteri kadar görünmemesi veya fazla 
  görünmesi

 

Tam seramik kron nedir ?

Tam Seramik kron (tam porselen kron), genellikle doğal bir dişlerde aşırı madde kaybı olup dolgu ile tedavi edilemeyecek durumlarda  uygulanan diş restorasyondur. Tamamen seramiktir ve mükemmel estetik özelliklere sahiptir.

 

Tam seramik ve metal destekli seramik kronlar arasındaki temel farklılık nedir?

tam seramik kronun sadece seramikten yapılmasıdır, oysa metal-seramik kron, tamamen bir seramik tabakası ile kaplanmış metal (beyaz altın, titanyum, krom, kobalt, nikel) bir alt yapıya sahiptir. Seramikten yapılmış kronlar daha saydamdır ve Güneş ışığını metal gibi yansıtmadığı için doğal diş görünümünü taklit  eder.

Tam seramik kron ne kadar dayanıklıdır ve ne süre kullanılabilir?

Tam seramik kronların dayanıklılığı ve kullanım süresi üretim kalitesine ve hastanın ağız hijyenine bağlıdır. Bilimsel kurallara göre kaliteli malzemelerle hazırlanmış bir seramik kronu iyi ağız hijyeni olan bir hasta bir kaç 10-15 yıl arasında kullanabilir.

Zirkonyum (zirconia-ceramic) nedir?

Zirkonyum (zirconia-ceramic) , olağanüstü fiziksel ve estetik özelliklere sahip özel bir seramik malzemedir. Oldukça sert bir metaldir., ağız boşluğunun her bölgesindeki restorasyonlar için uygundur. Diş implantlarına üst yapı materyali olarak veya doğal dişlere üst yapı materyali olarak uygulanabilir. Dişeti uyumluluğu ve estetik görünüm açısından klasik metal alt yapılı porselen kuronlardan daha üstündür.

IPS e.max® nedir?

Son zamanlarda diş hekimliğinde kullanılan IPS e.max materyali diş estetiği ve dayanıklılık ortalamasında tam seramik restorasyon üretiminde kullanılabilecek en üst seviye materyaldir. Sıklıkla estetik gereksinimin ileri seviyede olduğu , laminate veneer yada tek diş  gibi ön bölge estetik çalışmalarda kullanılır.

 

Zirkonyum ve IPS e.max® arasında ne fark vardır?

Her iki malzeme de neredeyse aynı özelliklere sahip olsa da, işlevsellik ve estetik hakkında konuştuğumuzda, hastanın isteğine ve yerleştirme bölgesine bağlı olarak kullanılırlar. IPS e.max® seramikleri çoğunlukla ön (frontal) bölge için kullanılır ve en iyi sonuçları verdiği için doğal dişlere uygulanır, bunun aksine zirkonyum diş implantları üzerine yerleştirilmesinin yanı sıra tüm bölgelerde doğal diş üzerine uygulanabilir.

Bize Ulaşın